SORGUNA ULAŞIM

ANKARANIN ALTERNATİF MESİRE YERİ SORGUN
 
Rakım           : 1235
 
Coğrafi yapı : Çam ormanları ile kaplı dağlık bölge
 

Uzaklık          : 105 km. ( İl Merkezine)
 
Sorgun’a Ulaşım : Sorgun’a ulaşım 2 farklı yoldan yapılabilmektedir.
 
1- Ankara merkezinden Sincan güzergahından Ayaş yolu takip edilmelidir. Ankara ile Ayaş arasındaki uzaklık 57 km.’dir. Ayaş çıkışından 10 km. sonra Güdül yoluna sapılmalı ve bu 24 km.lik yolu takip ederek Güdül’e varılmalıdır. Yaklaşık olarak Ankara-Güdül arası 1 saat 15 dakika sürmektedir. Güdül’den 7 km. sonra ise Yeşilöz beldesine gelinmektedir. Yeşilöz’ü geçip 3 km. yol aldıktan sonra Yelli köyü yol ayrımında Sorgun’a dönülmeli ve 12 km.’lik Orman yolu tamamladıktan sonra Sorgun Beldesi güzelliğine ulaşılmaktadır. Sorgun Beldesi ile Sorgun Yaylası arası 3 km.lik uzaklıktadır ve Sorgun yaylası çıkışından sonra sola ayrılan yolu takip eden 2 km.lik uzaklık sonucu da Sorgun Göleti’ne ulaşabilirsiniz. Bu güzergah yaklaşık olarak 115 km.’dir ve 2 saatte alınabilmektedir.
 
2- Ankara merkezinden İstanbul otobanına girilmeli yaklaşık 45 km. sonra, otobandan ilk çıkış olan Güdül istikametine dönüş yapılarak çıkılmalı, Çeltikçi Beldesinin içerisinden geçip çıktıktan sonra sırasıyla Kurumcu, Hüyük , Kınık köyleri takip edilerek Sorgun’a ulaşalabilirsiniz..
Tüm yollar asfalttır.
 
        Ulaşım esnasında seyahatçilerin doğanın bütün güzellikleri ile   karşılaşacağından emin olarak siz sayın seyahatçilere hayırlı yolculuklar diliyoruz.
 
          Sorgun Göleti çevresinde piknikçiler için Tuvaletler, Ateş yakma yerleri, Mescit, Market, Çöp bidonları bulunmakta olup, Piknikçilerimizden çevrelerini temiz tutmalarını, sigara izmaritlerine ve yakılan ateşlere dikkat etmelerini rica ediyoruz.
 
        Ankara’nın yanı başında herkesin günübirlik gidip dönebileceği veya çadır kurup günlerce kalabileceği doğa harikası Sorgun Beldesi Oksijen deposu özelliği, yazın piknik, trekking, balıkçılık ve kamp yapabilme gibi birçok imkanları varken, kışları da doğa yürüyüşleri ve birçok spor aktivitesi için uygun bir yerdir. Ankara çevresi ve diğer birçok şehirden amatör ve profesyonel spor faaliyetleri ile uğraşanlar Sorgun Beldesini seçmektedirler. Spor imkanlarının yanı sıra oksijen bolluğundan dolayı da astım, alerji vb. birçok hastalığa sahip insanlar için uygun bir dinlenme merkezidir.


Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes
ankara travestileri